تبلیغات
my white house - روزانه
my white house
من اینجام تا بنویسم، از خودم، افکارم ،گذشته ،اینده، خطاها وارزوهایم.
من اینجام تا به تحریردراورم زیباترین مسیررابرای زندگیم.
مینویسم برای پرواز، برای به اواز کشیدن تک تک حروف نگرانی. از من نخواهید به رقص دربیاورم عروسک زندگی را، که من تنها تصویرگر چشمانم.

روزانه

یکشنبه 15 مهر 1397

نویسنده: اسمان پندار | طبقه بندی:روزها در اون سر دنیا(سال پنجم)، 

سلام به دوستهای گل. یکشنبه هست و با کمی تنبلی دیر بیدار شدم یکجورهایی سعی میکنم کمی با این تشویقیهای کوچیک بخودم جایزه بدم که الان علتش را خدمتتون میگم. کلی کار خونه دارم چون دوسه هفته هست وقت نمیکنم تمیز کاری کنم و گذاشتم برای امروز. جدا از اون درس خوندن هم هست چون سه شنبه امتحان ارگانیک کمیستری داریم. درواقع شش تا کوییز . یک میان ترم و یک پایان ترم مجموعه این درس سنگین پرامتحانه. استادمون ملالغتی با جزییات، واکنشها را توضیح میده و تو امتحانها ازمون میخواد. کوییز سری پیش را با وجود اینکه خونده بودم خراب کردم که علتش اینه توضیحات را با اصطلاحهای شیمی مورد علاقه اش و نشون دادن مکانیسمها با شکل ننوشتم. برای همینه که کمی نگران این درس هستم که ایا اخرش موفق میشم به زبون مورد علاقه این استاد بنویسم یا نه.جالبه درسی هست که واقعا بدردم هم نمیخوره.  ازوقتی حقوقم با تمدید نشدن پول  پروژه و تی تی هم به کارهام اضافه شدن حدود یک چهارم شده که سری پیش توضیح دادم  زیر فشار اقتصادی رفتیم و باید مراعات کنیم. شاید درکل ناامید شدنم از پروژه. تی ای شدن. حقوق پایین. درس مزخرف. نگرانی از تز و درنظر گرفتن احتمال موفقیت خیلی کم  اون پروسه ای که  که  زمان رسیدن به گرین کارت را نصف میکرد باعث شده یک مدت اضطراب و استرس تو ناخوداگاهم حک بشه که با خوب نخوابیدن و حس استرس همیشگی همراه شده. همین بود که تصمیم گرفتم تا فرصت تراپیستهای رایگان دانشگاه و بقول خودشون بشدت محرمانه را امتحان کنم . تاحالا یک جلسه رفتم و فعلا گزارش زندگی دادم. هرجند نمیتونم و نمیخوام کامل اعتماد کنم و همه زندگیم را به مشاور تحویل بدم. اما چیزی که برام جالب بود این بود طرف امریکایی بود و هیچی در مورد وضعیت دانشجوهای اینترنشنال نمیدونست و با شنیدن اینکه ما نمیتونیم خانواده هامون را ببینیم و قانونهای تراول بن چشمهاش گرد و گردتر میشدو فقط میگفت قابل درکه چرا استرس داری. خلاصه به دوستانی که قصد مهاجرت دارن توصیه میکنم یا امریکا را از لیستتون خط بزنید یا خودتون را برای یک دوره ده ساله ندیدن خانواده اماده کنید. اخه شنیدم داره یک قانون ژانویه تو سنا مطرح میشه که درصورت تصویب ،عملا 10-15 بعد درس نمیشه از امریکا خارج شد.
خوب من برم که خیلی کار خونه و درس دارم. 
روزهاتون به زیبایی پاییز
راستی برای من که سپتامبر یعنی شهریور مهرخودمون خیلی زود گذشت برای شما چطور بود؟
شلاله جان مدتی هست کم پیدایی، خوبی؟

نظرات() 
مهران
پنجشنبه 19 مهر 1397 13:52
سلام خانم دكتر عزیز و بزرگوار
حالتون چطوره ؟
در مورد كدام قانون فرمودید ؟
چرا نمیشه تا 10 سال برگشت ؟
میشه كمی بیشتر توضیح بدین و موضوع را باز كنید ؟
پاسخ اسمان پندار : سلام براتون مطلب را اینجا كپی پیست میكنم
Abolfazl zargari:
موضوع اصلی گروه لایحه اچ.َآر.392 (و اس.281) راجع به حذف سقف کشوری برای گرین کارت میباشد.

آخرین خبر: در تاریخ 07/25/2018 این لایحه به لایحه بودجه DHS برای سال 2019 اضافه شد و در کمیته بودجه به تصویب رسید.

قدم بعدی: بعد از معرفی (شماره شدن)، این لایحه بودجه به کمیته قوانین House فرستاده میشود.

قانون فعلی: ظرفیت کل گرین کارت بر اساس کار(بدون در نظر گرفتن کتگوریهای 4 و 5) 120000 در سال میباشد. طبق قانون فعلی هر ملیت (محل تولد) میتواند حداکثر 7% در هر کتگوری برای گرین کارت تقاضا داشته باشد. تعداد باقیمانده گرین کارتها به کشورهایی که تقاضای بیشتری دارند (هند و چین) تعلق میگیرد. برای مثال در سال 2017 تعداد گرین کارت صادر شده برای هندیها کمی بیش از 23000 بوده است (19% کل). ایران جز کشورهایی است که تقاضای گرین کارت آن کمتر از 7% است. بنابراین صفی برای ایرانیان برای گرفتن گرین کارت وجود ندارد. از طرف دیگر بین 600,000 تا 1,000,000 متقاضی هندی وجود دارد. در نتیجه این صف بزرگ، یک هندی بین 7 تا 10 سال باید منتظر بماند تا اجازه درخواست گرین کارت بیابد.

تغییرات در صورت تصویب: سقف 7% برای ملیتها حذف خواهد شد. همه متقاضیان در یک صف قرار میگیرند و تاریخ درخواست اولیه (زمان فرستادن فرم I-140 یا پرم) مبنای اجازه درخواست گرین کارت خواهد بود. به این وسیله کسانی که با صف طولانی مواجه هستند می توانند به سرعت درخواست گرین کارت بدهند. توجه کنید که تعداد 120000 افزایش نخواهد یافت.

زمان اجرا: در صورت تصویب قبل از 30 دسامبر 2018، این قانون از 1 ژانویه 2019 به اجرا گذاشته میشود.

تأثیر تغییر قانون بر ایرانیان: این قانون یک دوره گذار سه ساله برای کشورهای بجز هند و چین پیشبینی کرده است. افرادی از ملیتهای بجز هند و چین که در سالهای قبل از 2019 تقاضای اولیه (فرم I-140 یا پرم) در کتگوریهای 2 و3 داده باشند، در یک صف قرار خواهند گرفت و در سال 2019 15% و در سالهای 2020 و 2021 10% کل گرین کارتها به این صف اختصال خواهد یافت. بعد از سه سال دوره گذار، فقط یک صف بر اساس تاریخ تقاضای اولیه وجود خواهد داشت. بنابراین پیشبینی میشود که برای ایرانیانی که به هر دلیل در سه سال اول نتوانسته اند به سر صف برسند مدت انتظاری در حد 7 تا 10 سال بوجود بیاید. اگر قبل از تصویب این قانون درخواست نهایی (فرم I-485) فرستاده نشده باشد، چنین افرادی نیاز به حفظ وضعیت قانونی در آمریکا دارند یا باید کشور را ترک کنند. با توجه به Travel Ban برای ایرانیان گرفتن گرین کارت بسیار سخت خواهد بود.

چه میتوان کرد: طبق قوانین آمریکا هر فرد حاضر در آمریکا دارای حق اظهارنظر در هر زمینه ای میباشد. بنابراین بهترین راه برای جلوگیری از تصویب این قانون اطلاع رسانی در شبکه های اجتماعی و تماس با نمایندگان و سناتورهای کنگره میباشد. با توجه به بحثهای صورت گرفته در گروه باید بر 5 نکته تأکید شود:

1- متقاضیان هندی در حال حاضر حدود 20% کل ظرفیت گرین کارت را به خود اختصاص داده اند. این عدد با تعداد کل جمعیت هند سازگار است. چرا باید بیش از این مطالبه کنند.

2- اگر صف برای کشورها وجود نداشته باشد، یک کمپانی میتواند تعداد زیاد گرین کارت برای کسانی که در حال حاضر در آمریکا حضور ندارند تقاضا کند.

3- با تصویب این لایحه زمان انتظار 10 سال به همه متقاضیان از همه دنیا منتقل خواهد شد. بنابراین این لایحه مشکل زمان انتظار را حل نمیکند. فقط آن را به همه منتقل میکند. این موضوع به گوناگونی نژادی در آمریکا صدمه میزند.

4- با تصویب این لایحه هر متقاضی مجبور به درخواست برای ویزای کار میشود، حتی فردی با مدرک دکتری و تعداد فراوان مقاله و اعتبار علمی.

5-ایرانیان باید با مسأله Travel Ban مواجه هستند و نمیتوانند با ویزاهای کاری به بیرون از آمریکا سفر کنند. تصویب این لایحه متقاضیان گرین کارت از ایران را عملا به زندانیان در خاک آمریکا تبدیل خواهد کرد.
زینب
دوشنبه 16 مهر 1397 20:58
چه قانون ناعادلانه. امیدوارم مشکل حقوقی داشته باشه و تصویب نشه اصلا.
چی بهشون می رسه از این سختگیری های نابجا؟
امیدوارم کارات خوب پیش بره و نمره ات عالی بشه.
پاسخ اسمان پندار : اره زینب جان، البته راستش تصویب این قانون به نفع هندیها و چینیها هست كه سالها باید منتظر ویزای كار باشن،یعنی قبلا هركشوری سهمیه داشت اما الان میخوان سهمیه را بردارن. متاسفانه برای ما اما خوشبختانه برای طرفداران ترامپ، ایشون داره به یكی یكی حرفهاش عمل میكنه و البته طرفدارهاش را خشنود. البته بعید میدونم این قانون كارجمهوری خواهها باشه بنظرم بیشتر حالت اصلاح قانون قبلی را داره كه بنظرم بدتر میشه اوضاع.
ممنون عزیزم
زری
دوشنبه 16 مهر 1397 09:02
میگم‌ مجبور نشی برای مشاوره هه چند جلسه مشاوره بذاری و بنده خدا را از حیرت دربیاری؛)
چرا با اختیاط باهاش حرف زدی و‌نخواستی همه چیز را بگی؟ من همیشه فکر میکنم کسی که زحمت میکشه میره مشاوره، میره که همه چیز را بگه!!! امیدوارم امتحانه بهتر از تصورت پیش بره
پاسخ اسمان پندار : هاهاها والا همین را بگو.
بنظرم گفتن از وضعیت كاری من و راستین درست نیست. شاید هم من زیادی محتاط و ترسوشدم
ممنونم كلا این ترم و این درس از اونهایی هست كه همش امتحان و استرس امتحان و درس دارم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

← درباره وبلاگمدیر وبلاگ : اسمان پندار

← لینکدونی

← طبقه بندی

← آرشیو

← نظرسنجی

  حسابی اینجا بی رونق شده. بازدید کننده های کم و از اون کمتر کامنتها. بنظرتون برای اینکه به اینجا رونق بدیم چیکار کنم؟← آخرین پستها

← نویسندگان

← ابر برچسبها

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :