تبلیغات
my white house - این روزها
my white house
من اینجام تا بنویسم، از خودم، افکارم ،گذشته ،اینده، خطاها وارزوهایم.
من اینجام تا به تحریردراورم زیباترین مسیررابرای زندگیم.
مینویسم برای پرواز، برای به اواز کشیدن تک تک حروف نگرانی. از من نخواهید به رقص دربیاورم عروسک زندگی را، که من تنها تصویرگر چشمانم.

این روزها

دوشنبه 5 آذر 1397

نویسنده: اسمان پندار | طبقه بندی:یاداور، روزها در اون سر دنیا(سال پنجم)، 

پرده دوم: امروز بعد از مدتها ساعت ٦ صبح بیدار شده ام و دارم صبحانه میخورم كه برم دانشگاه، با استادم و موبور دانشگاه دیگه ای میتینگ داریم، درواقع یكی از مركزهای معروف انجام تحقیقات كلینیكال تو نیویورك. اكثر كلاسهای من عصر و شب هست مثلا ٦ عصر و عین سه ساعت درس داده میشه برای همین اكثرا من صبحها ساعت ٧-٨ بیدار میشم چون قراره تا ٨-٩ دانشگاه باشم ، یك نگاه به بیرون پنجره میندازم، فضا مثل خیابونهای كوچیك و كوچه های تهران، این موقع هوا تاریك و تك و توك ادم درحال گذر اسم این پست را پرده دوم میگذارم چون میخواستم در ادامه پست قبل بنویسم اما دیدم اون پست به اندازه كافی طولانی است نمیدونم چقدر منرا میشناسید اما میخواستم یكبار دیگه بگم دوستان اگه من غمگین و ناامید مینویسم به این معنی نیست كه همه روزهام خاكستریه، درواقع اینجا برای من حكم سنگ صبور داره، وقتی اینجا از احساسات منفیم مینویسم باعث میشه سبكتر بشم و دوباره انرژیم را جمع كن و برگردم سركار و زندگیم. خوب میدونم خیلی از اینستا بازها و وبلاگ نویسان مثبت و پرانرژی مینویسن، این خیلی خوبه، خود من هم بمحض بازكردن صفحه اشون انرژی خوبی میگیرم هرچند میدونم مسلما اون ادم هم روزهای خاكستری داره اما قضیه اینه اینجا برای من برای جلب مخاطب نیست، اصلا خیلی راحت بگم اینجا بمن كمك میكنه سبك بشم، از فكرها و ارزوهام بنویسم و اونها را به نظم درارم. و جامه واقعیت بپوشونم، یكی با مثبت نویسی انرژیش مضاعف میشه. یكی هم مثل من با خالی كردن افكار و انرژی منفی روی كاغذ مجازی یا حتی واقعی. خلاصه بگم من مثل خیلی از ادمهای دیگه میدونم چطور حال دلم را خوب كنم، خرید كوچكترین كاج بازار و مهیاكردنش برای اومدن برادرزاده ام همون حس خوب توانایی را داره، یادگرفتن بخشی از یك نرم افزار هم حس موفقیت را تو ادم زنده میكنه، وقت گذروندن با همسر یك روز زیبا میسازه و خرید دوتا گیره موی ساده احساس زیبایی، حتی نگاه كردن به تقویم و دیدن اینكه فقط ٤ هفته تا پایان این ترم مونده خستگی را از تن ادم كم میكنه. و دراخر اگه من منفی و خسته مینویسم به این دلیل نیست كه منفی بافم، به این دلیل كه راههای خوب شدن خودم را میدونم كه یكی از اون راهها نوشتن و سبك شدن. روزهاتون به سبكی برگهای پاییزی

نظرات() 
رویا
شنبه 10 آذر 1397 13:51
آسمون عزیز نوشتن بهترینه من که کاملا درک میکنم و از جون و دل میگم عزیزم هر چه میخواهد دل تنگت بگو اصلا به نظرم این صفحه مال خودته اینجا ننویسی کجا بنویسی مهم اینه که صداقت داری و ظاهرسازی نمیکنی و من واسه همینه که اینجا را دوست دارم موفق باشی
پاسخ اسمان پندار : رویا جونم، ممنونم دوست با محبتم، كلمات و كامنتهای شما دوستان برام خیلی ارزش داره
صبا_غار تنهایی
شنبه 10 آذر 1397 00:47
نه عزیزم من اون سوال رو نپرسیده بودم یه صبای دیگه بوده لابد!
پاسخ اسمان پندار : الان كه گفتی گشتم وبلاگش را پیدا كردم هدهد صبا بود.
هدهد صبای عزیز اگه این كامنت را خوندی لطفا یك خبر بده
صبا_غار تنهایی
جمعه 9 آذر 1397 06:37
من قبلنا تو یه دفتر می نوشتم و دقیقا مثل الان شما هر موقع ذهنم سنگینی می کرد و دلم گرفته بود می نوشتم، البته گاهی مثلا 6 ماه یکبار هم سراغش نمی رفتم ولی اصلا حس خوبی ندارم برگردم دوباره نوشته های اون موقع ها رو بخونم، درسته کمکم می کرد ذهنم باز بشه ولی از یه جایی به بعد دیگه فهمیدم خب روزهای سخت و دل گرفتن و ... همیشه هست و می گذره؛ از یه جایی به بعد وقتی از چیزهای خوب نوشتم حالم بهتر شد. البته نه که مثلا تو وبم نق نزنم یا وقتی مثلا حالم خوب نیست ننویسم، گاهی فشار اینقدر زیاد میشه که می نویسم و بعد حالم خوب میشه ولی دیگه اون متن رو منتشر نمی کنم. گاهی هم منتشر میکنم دقیقا به این دلیل که بعدا برگردم و ببینم چه حالی داشتم و گذشت! ولی از وقتی از خوبی ها و اتفاق های مثبت می نویسم ذهنمم یاد گرفته در طول روز دنبال نکات مثبت بگرده و عادت به مثبت نگری کرده و این واقعا بیشتر از تخلیه ذهنم کمکم کرده که حالم خوب باشه.
پاسخ اسمان پندار : صبا جون چقدر خوب كه تو روزانه هان دنبال نكات مثبت و خوب میگردی و دركل حركت بسمت مثبت داری، روشت جالبه، خوب من هم حتی بكبار برنگشتم مطالب قبلی را بخونم، پستها میره تو ارشیو برای اینده خیلی دور ، جالبه در مورد عكس هم همینطورم ، عكس میگیرم همون موقع نگاه میكنم اما بعدا كم پیش میاد برم سراغشون.
خوب نوشتن از ناراحتیها برای من صددرصد حكم دردو دل داره و با نوشتن مشكلات متوجه میشم چه چیزهایی فكرم را مشغول كرده و وقتی مینویسمشون چون ریشه ناراحتیم را كشف میكنم باعث میشه دیگه بهشون فكر نكنم یا كمتر فكر كنم و خیلی راحت از شرشون خلاص میشم.
خوشبختانه تو دانشگاه و برخورد با ادمهای دیگه همه منرا به شاد و خندون بودن میشناسن و یكجورهایی اكثرا بمب انرژی جمعم. خلاصه انصافا این وبلاگ برای شاد بودن و شاد زندگی كردن خیلی كمكم كرده.
یك سوال، صبا جان نمیدونم شما بودی یا یك صبای دیگه كه تابستون در مورد نمرات ایلتس نوشته بودید، من یك كامنت خصوصی راهنمایی فرستادم اما متوجه نشدم كه بدرد خورده یا نه.
حسنا
چهارشنبه 7 آذر 1397 00:50
ااا منکه تازه اینجا رو پیدا کردم ^__^ نرید دیگه :)
من خودمم یه مدت همش فک میکردم وبلاگم بی رونقه و حتی بستم و رفتم یه جای دیگه( که پررونق تر هم بود) ولی هیچ جا مثه همونجا نشد و برگشتم. الانم دیگه اصلا برام مهم نیس کسی نظر بذاره یا تعداد بازدیدا چقدره، من خودمم، بقیه هم اجازه دارن خودشون باشن‌ با همه اینا من نیاز به نوشتن دارم و کاملاً حس شما رو هم درک می‌کنم. بنابراین ناامید نشید :) ادامه بدید!
پاسخ اسمان پندار : حسنای عزیز، نه بابا كجا بهتر از اینجا، دودستی چسبیدم به اینجا:) فقط فكر كردم این حجم نوشته منفی خواننده ها را اذیت كنه. ممنونم ، چشم حالا حالا هستم:)
طناز
سه شنبه 6 آذر 1397 14:03
عزیزم راحت باش و آزادانه بنویس و حالتو خوب کن. من به شخصه خوشحال میشوم سنگ صبورت باشم و بتونم کمکت کنم
شاد باشی گلم
پاسخ اسمان پندار : ممنونم طناز گلم، این لطفت را میرسونه. خوشحالم كه دوستان خوبی مثل شمااینجا دارم
همیشه شاد باشی
دوست
سه شنبه 6 آذر 1397 13:01
سلام و درود
دعوتی به وبم
پاسخ اسمان پندار : سلام و ممنون
نوشین
دوشنبه 5 آذر 1397 17:36
همین که متوجه شدی با نوشتن با منفی درونت خالی میشه خیلی خوبه
پاسخ اسمان پندار : اره خوبه كه بدونیم چی حالمون را خوب و چی بد میكنه:)
نوشین
دوشنبه 5 آذر 1397 17:33
خیلیم عالی
پاسخ اسمان پندار : مرسی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

← درباره وبلاگمدیر وبلاگ : اسمان پندار

← لینکدونی

← طبقه بندی

← آرشیو

← نظرسنجی

  حسابی اینجا بی رونق شده. بازدید کننده های کم و از اون کمتر کامنتها. بنظرتون برای اینکه به اینجا رونق بدیم چیکار کنم؟← آخرین پستها

← نویسندگان

← ابر برچسبها

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :